DateMeetingVenueResult
09 Mar Ben Fund Bonanza Berwick, UK 1. M Korneliussen 2. C Vissing 3. H Andersen 4. D King
07 Apr British U21 Semi Final Plymouth, UK 1. D Stoneman 2. D Ritchings 3. O Greenwood 4. D Greenwood
5. J Bates 6. M Clegg 7. M Williamson  
19 Apr British Semi Final Edinburgh, UK 1. D King 2. C Cook 3. E Kennett 4. C Harris
5. R Worrall 6. S Robson 7. J Wright  
23 Apr British U21 Final Dudley, UK 1. R Branford 2. K Howarth 3. J Garrity 4. A Morris
25 Apr British Semi Final Sheffield, UK 1. T Woffinden 2. J Auty 3. O Allen 4. R Hall
5. A Birks 6. C Schramm 7. S Nicholls  
28 Apr World U21 Team SF Neustadt Donau, GER 1. Denmark 2. Australia 3. Germany 4. USA
04 May BYC Round 1 Leicester, UK 1. M Neale 2. R Downes 3. J Bailey 500cc
1. Z Wajknecht 2. L Whitmore 3. L Woodhull 250cc
11 May World U21 Qualifier Chervonograd, UKR 1. V Milik 2. A Lebedevs 3. N Porsing 4. V Borodulin
5. M Michelsen      
World U21 Qualifier Lonigo, ITA 1. M B Jensen 2. A Strzelec 3. B Zmarzlik 4. N Jakobsen
5. K Howarth 6. N Vicentin 7. D Bellego 8. R Benko
World U21 Qualifier Rawicz, POL 1. P Dudek 2. A Czaja 3. P Pawlicki 4. K Gomolski
5. T Musielak 6. L Bjerre 7. T Lahti 8. R Branford
13 May British Final Wolverhampton, UK 1. T Woffinden 2. S Nicholls 3. C Harris 4. C Cook
18 May BYC Round 2 Rye House, UK 1. N Greaves 2. R Downes 3. M Neale 500cc
1. L Whitmore 2. C Walker 3. L Woodhull 250cc
25 May World U21 Team SF Gdansk, POL 1. Poland 2. Russia 3. Sweden 4. Great Britain
31 May PL Pairs Somerset, UK 1. Somerset 2. Scunthorpe 3. Edinburgh 4. Workington
29 Jun World U21 Final (1) Pila, POL 1. P Dudek 2. K Gomolski 3. A Lebedevs 4. P Pawlicki
30 Jun NL Pairs Mildenhall, UK 1. Dudley 2. Mildenhall 3. Kent 4. Stoke
14 Jul BYC Round 3 Eastbourne, UK 1. N Greaves 2. D Spiller 3. C Mountain 500cc
1. Z Wajtknecht 2. C Walker 3. E Spiller 250cc
PL Fours Peterborough, UK 1. Edinburgh 2. Ipswich 3. Somerset 4. Berwick
28 Jul BYC Round 4 Scunthorpe, UK 1. R Downes 2. N Greaves 3. K Dugard 500cc
1. E Spiller 2. Z Wajtknecht 3. L Woodhull 250cc
10 Aug World U21 Final (2) Berwick, UK 1. P Pawlicki 2. K Gomolski 3. V Milik 4. P Dudek
11 Aug BYC Round 5 Northside, UK 1. R Downes 2. N Greaves 3. L Ruddick 500cc
1. Z Wajtknecht 2. C Walker 3. L Woodhull 250cc
18 Aug NL Fours Stoke 1. Dudley 2. Kent 3. Mildenhall 4. King's Lynn
14 Sep World U21 Final (3) Terenzano. ITA 1. P Pawlicki 2. M Bech 3. P Dudek 4. A Lebedevs
20 Sep British U19 Final Coventry, UK 1. S Nielsen 2. A Morris 3. B Morley 4. A Ellis
21 Sep NL Riders C'ship Rye House, UK 1. S Boxall 2. L Kerr 3. L Blackbird 4. R Lambert
22 Sep PL Riders C'ship Sheffield, UK 1. O Allen 2. M Karlsson 3. J Doyle 4. C Cook
BYC Round 6 Iwade, UK 1. N Greaves 2. D Spiller 3. C Mountain 500cc
1. C Walker 2. E Spiller 3. L Woodhull 250cc
28 Sep World U21 Team Final Pardubice 1. Denmark 2. Poland 3. C Republic 4. Australia
12 Oct EL Riders C'ship Swindon, UK 1. R Schlein 2. N K Iversen 3. C Cook 4. H Andersen